מאמרים

נשים בהריון

עבודה עם נשים המתקשות להיכנס להריון:

לצערי הרב, ישנן נשים שעל אף רצונן העז להתברך בחיים בתוכן, אינן מצליחות להיקלט ו/או אינן מצליחות להחזיק בהריון ומפילות בשלבים שונים. עיקר העבודה שלי עם אותן נשים יקרות היא בפתיחת צוהר בנפשן אל אותם מקומות בתוכן שחבויים מהמודע, ושלעיתים עומדים בסתירה עם רצונן הכביר להביא לעולם חיים.

הטיפולים מותאמים אישית לכל אישה, ומשתנים מטיפול לטיפול. במהלכם אני משלבת בין שיחה, קלפי מודעות, דמיון מודרך, נשימה, מגע, פרחי באך ורייקי. בנקודה זו אציין שבשנת 1998 הוכח מחקרית שרייקי מגדיל את הסיכויים להיכנס להריון ב 70% בקרב נשים שעוברות הפריות מבחנה. הניסוי נערך בבית חולים "העמק" שבעפולה. יחד עם זאת, העזרה שאני מציעה ניתנת לכל אישה שמנסה להיקלט, בין אם הסיבה ידועה ובין אם לאו, בין אם היא עוברת הפריות ובין אם לאו.

אני מודה על הזכות שניתנת לי ללוות את אותן נשים יקרות, שמשתפות אותי בדרכן ומתירות לי להיכנס לנפשן. יחד אנו מחפשות ומוצאות את המפתח אל האושר הנכסף.

עיסוי לנשים בהריון:

עיסוי שמותאם בדיוק לשלב ההריוני שבו את מצויה. שילוב של עיסוי שוודי רך ורייקי. יש בו רבדים פינוקיים, לצד רבדים פיזיולוגיים, כגון: הקלה על העומס באגן ועמוד השדרה. במהלך הטיפול ניתן לשלב דמיון מודרך, כחלק מתהליך ההתחברות לגופך המשתנה ולעובר, כמו גם, ללידה הקרובה. על כן, משולבות בו טכניקות נשימה וניתנים טיפים שיקלו עלייך בזמן ההיריון והלידה. בנוסף, במידה ועברת את תאריך היעד, יש אפשרות לעבור טיפול שידרבן את גופך לקדם את התהליך לעבר הלידה המיוחלת.

באמתחתי לימודים מקיפים וניסיון רב בעבודה עם נשים בהריון, כך שהעיסוי מוגש עם הקשבה מלאה אלייך ולרצונותייך.

 

יתרונות קבלת עיסוי במהלך ההיריון:

הקלה משמעותית בעומס על מערכת הגב בכלל והגב התחתון בפרט.
· הפחתת בצקות ובחילות.
· יצירת קשר מחודש עם הגוף המשתנה תדיר ועם החיים הפועמים בו.
חיוניות והתחברות כללית לתהליך ולעובר.